Gdzie wykorzystuje się zamknięcia remontowe szandorowe?
Zamknięcia szandorowe przeznaczone są do czasowego, szczelnego zamknięcia części obiektu. Są to niezawodne systemy stosowane również w ochronie przeciwpowodziowej, które tworzą zapory, odseparowując duże ilości wody. Jeśli zastanawiasz się, gdzie znajdują zastosowanie szandorowe zamknięcia remontowe i jakie są ich zalety, przeczytaj poniższy artykuł.
Charakterystyka zamknięć remontowych szandorowych
Szandorowe zamknięcia remontowe to instalacje służące ochronie przeciwko zalaniu określonego terenu lub obiektu. Mają charakter tymczasowy, mogą być także ponownie wykorzystane. Do zalet tego rodzaju instalacji przeciwpowodziowej należą m.in.: duża wytrzymałość ze względu na ich budowę z wysokojakościowych materiałów sztucznych, wysoki poziom szczelności oraz łatwy i szybki montaż i demontaż. Cechują się także mobilnością i niewielką wagą. To nowoczesne rozwiązanie przeciwpowodziowe stanowi doskonałą alternatywę dla mniej wytrzymałych belek drewnianych. Instalację wykorzystuje się najczęściej podczas remontów i prac budowlanych, w których powstaje konieczność odseparowania konkretnych obiektów od dużej ilości wody, na elektrowniach wodnych, śluzach, przepustach, oczyszczalniach i przepompowniach ścieków.
Zabezpieczenie terenu przed powodzią
Zamknięcia remontowe szandorowe idealnie sprawdzają się w przypadku czasowego zagrożenia powodziowego oraz ryzyka podtopień. To profesjonalna alternatywa dla wałów przeciwpowodziowych oraz worków z piaskiem, ponieważ bariery te mają swoje wady i wymagają sporych nakładów pracy. Znacznie lepiej w tym wypadków sprawdzają się szandorowe zamknięcia przeciwpowodziowe, które wyróżniają się dużą skutecznością, lekkością i łatwością montażu. Można wykorzystać je na dowolnej przestrzeni w czasie, kiedy ryzyko wystąpienia powodzi jest wysokie.